Elegancka i prosta w wykonaniu ozdoba sufitu

Chcąc urozmaicić wygląd sufitu, uatrakcyjnić go, nie trzeba wiele. Najlepsze są proste sposoby, które robią duże wrażenie. Kiedy urządza się wnętrze w stylu nowoczesnym, to umiar jest nawet wskazany. Do tego celu wystarczą listwy sztukateryjne. Zwykle umieszcza się je na granicy ściany i sufitu, ale można także zamocować je na suficie.

Listwy sufitowe w nowoczesnym wnętrzu

Kiedy ważne jest, by skierować uwagę na sufit, to na nim najlepiej umieścić listwy. Znajdą się one zaraz przy ścianach. Im szersze, tym bardziej będą przyciągać wzrok. Taka ozdoba sufitu pasuje i do wnętrza klasycznego, i nowoczesnego. W nowoczesnym będą to listwy o skromniejszym zdobieniu albo nawet bez żadnych zdobień. Minimalistyczny wystrój takich wnętrz wymaga tego, by zwrócić większą uwagę na ściany i sufit. Listwy przysufitowe czy umieszczone na nim to sposób na uatrakcyjnienie takiej aranżacji. Będzie cieplej i bardziej domowo. Wnętrza nie będą się wydawać tak puste.

Wykonanie takiej dekoracji nie jest trudne. Listwy np. te z pianki poliuretanowej wystarczy przykleić. Konieczne będzie także przycinanie ich oraz pomalowanie, ale nie są to trudne prace. To łatwa w wykonaniu ozdoba sufitu, a przy tym efektowna. Listwy oraz atrakcyjne oświetlenie czy niebanalna lampa sprawią, że sufit będzie prezentował się wspaniale.

Na jaki kolor pomalować ozdobę sufitu

Sztukateria powinna zostać pomalowana. Fabrycznie jest w kolorze białym. Jednak nawet, jak taki kolor pasuje, to należy pokryć ją farbą. Jeśli ma być biała, to białą. Taki kolor listwy sufitowej wybiera się wtedy, kiedy biały jest sufit. Najczęściej jest ona w tym samym kolorze co sufit. Pomimo tego jednak zwraca na siebie uwagę. Białe ściany, sufit i sztukateria to doskonały wybór do niewielkich wnętrz. Decyzja o tym, by ściany i sufit mieć w jednym kolorze nie oznacza jednak, że sztukateria koniecznie musi być taka sama. Można pomalować ją na ciemniejszy kolor, wtedy wnętrze stanie się przytulniejsze. Listwy w wyrazistej barwie dodadzą aranżacji charakteru. Warto zastanowić się nad tym, jaki kolor wybrać dla sztukaterii. Ten sam kolor co sufit to wybór, który zawsze da dobry efekt. Inny kolor to możliwość zyskania ciekawszego wnętrza.

Listwy i inne elementy sztukaterii uatrakcyjniają przestrzeń i dodają wnętrzom klasy. Korzyści z takich ozdób jest jeszcze więcej. To dlatego listwy sztukateryjne stały się modne. We wnętrzach nowoczesnych prezentują się równie dobrze, jak w klasycznych. Wykonuje się je z różnych materiałów. Piankę poliuretanową ceni się za jej lekkość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na wodę.

Dodaj komentarz

Why ask?