Nowoczesne dekoracje okienne do stylu nowojorskiego

Kulturalny wpływ Stanów Zjednoczonych jest oczywisty i trudny do przecenienia. Dotyczy to nie tylko zachowań czy języka, lecz także wystroju wnętrz i mebli, które kupujemy. Analogiczną sytuację możemy dostrzec i w stylu dekoracji okiennych, szczególnie decydując się na styl nowojorski.

Jaki jest nowojorski salon lub jadalnia?

Tym, co wyróżnia styl nowojorski, jest jego bezkompromisowa elegancja i przestrzeń. Pomieszczenia są wysokie, często łączone, a wyposażenie i meble nawiązują do stylu vintage. Jednakże to wyposażenie jest znacznie wyższej jakości i bardziej bogato zdobione.

Wybór zasłony do salonu

W przypadku zakupu dekoracji okiennych do salonu, warto będzie wybrać klasyczne zasłony, czy może nawet kotary. Niekoniecznie jednak musimy poprzestawać na prostych tkaninach. O wiele lepiej zaprezentuje się welur lub batyst, szczególnie w przypadku ciemniejszych barw. Dzięki temu okno zyska sobie pewną nutę elegancji, czyli harmonijnie wkomponuje się w resztę aranżacji.

Jaka firanka będzie najlepszym wyborem?

Zwykle przyjmuje się, że len jest bezpieczny i uniwersalny, lecz nie tutaj! W nowojorskiej jadalni bądź sypialny wybierzmy woal lub muślin, wykonane z nich firany okienne są delikatniejsze, lecz i bardziej luksusowe. Nie powinniśmy też decydować się na zwykłą biel. Tutaj o wiele korzystniejszym dla aranżacji wyborem okażą się odcienie jasnego beżu.

Kupić karnisz elektryczny, czy jednak manualny?

Jest to dobre pytanie, choć już w tym momencie odpowiedź na nie powinna być znana. Duże i wysokie pomieszczenia, to także i wiele niemałych okien, a więc wskazane byłyby jednak karnisze elektryczne, gdyż zagwarantują nam one bezkompromisową wygodę, w przypadku manualnych karniszy sufitowych tego nie otrzymamy.

A może jednak jakaś roleta okienna?

W amerykańskim salonie można także wykorzystać połączenie roletek z zasłonami i firanami w różnych kombinacjach. Nie sprawdzą się tu modele zwijane lub plisowane, lecz roleta rzymska duo  czy roleta austriacka i wenecka (potraktujmy je dla uproszczenia jako jedną kategorię) będą stanowiły nie tylko doskonałą przesłonę okienną, lecz i wspaniały element eleganckiego wystroju wnętrza!

… a panele japońskie, czy mogę z nich skorzystać?

Zdecydowanie tak i jeszcze raz tak! Japońskie zasłony panelowe uchodzą za bardzo eleganckie dekoracje okienne, lecz mają one i drugą funkcję. Bez trudu możemy z ich pomocą czasowo wydzielić określoną część salonu lub jadalni. W stylach ceniących sobie przestrzeń panele japońskie mogą być tym elementem, który służy zapewnieniu nam odrobiny prywatności!

Pisząc artykuł, użyto informacji z bloga firmowego pracowni Małgorzata, która mieści się w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Why ask?