Serwisowanie poleasingowych laptopów – gdzie?

Wiele firm kupujących tanio poleasingowe laptopy Lenovo ThinkPad w Europie, szuka w Polsce odpowiedniego miejsca, gdzie może tanio i profesjonalnie wykonać usługę serwisową urządzeń (o ile kupuje w stanie uszkodzonym), bądź gdzie może znaleźć odpowiedni serwis na przyszłość, w razie gdyby ich klient w trakcie użytkowania gwarancyjnego, miał problem z zakupionym sprzętem. Znalezienie odpowiedniego serwisu nie jest prosto. Na początku zaleca się ograniczenie szukania do firm, które specjalizują się w naprawach danej marki sprzętu np. Lenovo.

Jeżeli znajdziemy już takie firmy, kolejnym krokiem powinno być przeanalizowanie ich opinii w Internecie. To właśnie w ten sposób już na samym starcie możemy odrzucić niektóre firmy z dość duża ilością negatywnych opinii. Kolejny czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę to czas oczekiwania na podjęcie naprawy / diagnozę oraz jakie ceny oferuje dany serwis za niektóre proste naprawy tj. programowanie bios, czy wymiana gniazda USB / ładowania – czy te ceny są przystępne czy też porównywalne z zakupem właściwie nowej płyty głównej do laptopa. Warto także sprawdzić, czy firma rzeczywiście naprawia płyty główne i usterki na nich, czy skupia się tylko na (nie działa to wymieniamy płytę).

Szukając profesjonalny serwis pogwarancyjny ThinkPad, warto zrobić duże rozeznanie. Warto także poszukać opinii na różnego rodzaju forach internetowych o naprawach elektroniki np. forum elektroda.

Dodaj komentarz

Why ask?